Deneme Veri Tabanları

Paylaş
Bloomsbury Architecture Library

Bloomsbury Architecture Library, mimarlık, tasarım, şehircilik ve iç tasarım çalışmaları için gerekli bilgileri içeren öncü bir kaynaktır.

Metin, görsel ve interaktif içerikler arasında çapraz arama seçeneği de olan kaynak, öğrenciler ve akademisyenler için dinamik bir araştırma aracıdır.

        Bloomsbury Architecture Library kapsaminda ;

  • Mimarlık, mimari tarihi, teori, tasarım, şehircilik, peyzaj ve iç mekan konularında 42 ekitap   
  • Sir Banister Fletcher’s Global History of Architecture 21st Edition içeriği  yeralmaktadır.  

Sir Banister Fletcher’s Global History of Architecture 21st Edition; Geçmişten günümüze dünyanın mimarisinde benzersiz detayları Binlerce büyük yapının tasvirleri, 2.200'den fazla fotoğraf, çizim ve yeni ve orijinal malzeme dahil bina planları 6.000 yıllık mimariyi, kültürel karşılaştırmalar, kaynaklar ve teknolojilerle kolay karşılaştırmalı analiz için açıkça ayıran bölümleri içermektedir.

Bloomsbury Architecture Library eKitap Listesi

ProQuest Central

ProQuest Central bugün pazarda bulunan en geniş multidisipliner tam metin veri tabanıdır. ProQuest Central, 160’ın üzerinde konunun kapsandığı ProQuest’in en çok kullanılan 39 veri tabanını içermektedir. ProQuest Central Software & Information Industry Association (SIIA) tarafından En İyi Online Referans Hizmeti dalında 2010 CODIIE ödülünü kazanmıştır.

 

ProQuest Central binlerce bilimsel dergiden milyonlarca tam metin makaleye erişimi sağlamasının yanı sıra diğer bütünleşik kaynaklarda yer almayan bilgilere de erişimi sağlamaktadır;

 

• İşletme, Psikoloji, Fizik, Sağlık ve Eğitim daha birçok alanda 100.000'den fazla tam metin belgesine erişim,

• NBER ve OECD gibi sağlayıcılardan 450.000’nin üzerinde working papers erişimi,

• Milyonlarca güncel endüstri ve Pazar raporu ve ülke profilleri,

• Lancet, Nature, Science, New England Journals of Medicine, and Journal of International Business Studies gibi birçok popüler derginin son sayılarına tam metin erişimi sağlamaktadır.

• Cambridge University Press, Springer, and Emerald gibi dünyaca ünlü yayıncıların yayınlarına erişimi sağlamaktadır.

ProQuest Central Bilgi Kitapçığı

 

 

ProQuest E-Book Central

Ebook Central 170.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.

• Basit ara yüzü sayesinde kullanıcıların kolaylıkla keşif yapmalarına imkan tanır.

• Kitaplarınızı offline olarak da okumanıza imkan tanımak amacıyla kitapları laptop, desktop, mobil cihazlar (IOS, Android cep telefonları ve tabletler) üzerine indirmenize imkan tanır.

• Sahip olacağınız kişisel kitaplık sayesinde istediğiniz kitapları üzerlerinde aldığınız notlar ve vurgulamalar ile birlikte klasörler içinde saklamanıza imkan tanır. Bu klasörleri arkadaşlarınıza email yoluyla iletmenizi mümkün kılar. Bir bakıma araştırmanızın arşivi görevini görür.

• Araştırma yaparken bir çok farklı seçenekten yararlanmanıza imkan tanır.

• Kitap üzerinden herhangi bir bölümü kopyalamak istediğinizde otomatik olarak atıf bilgisini de bölüm sonuna ekler. Böylece istediğiniz platforma kopyala/yapıştır seçeneği ile aktarmanıza imkan tanır.

• Platformun ara yüzü Türkçe olarak kullanılmaya uygundur.

ProQuest E-Book Central Kullanım Kılavuzu

 

 

BoardVitals

BoardVitals, doktorlar, tıp öğrencileri ve sağlık sektöründeki başkaları için kapsamlı çalışma materyalleri ve soru bankaları sunan özel bir tıbbi kurul sertifikasyon hazırlama firmasıdır.

2012'de kurulmuştur ve bir web uygulamasında kullanıcılara mevcut olan en iyi kurul sınavı hazırlığını sağlamak için en güncel soruları sunar. Test soruları, kullanıcılar için en uygun hazırlığı garanti altına almak için tıp doktorları tarafından hakemli olarak gözden geçirilir. Sınav, bir testte ve belirli sorular üzerinde akranlarıyla nasıl karşılaştırdıkları hakkında kullanıcı geribildirimi sağlar.

Soru bankaları; Tıp’ın 40’ı aşkın dalı, Farmakoloji, Diş Hekimliği, Hemşirelik ve Radyografi gibi alanları içerir. Toplam 80,000 çoktan seçmeli soru, cevap ve referanslı açıklamalardan olusur. Akademisyenler belirli bir soru seçkisini pratik ve sınav amaçlı öğrencilerine e-mail olarak gönderebilirler.

En İyi Kalite İçeriği: BoardVitals sadece bir soru bankası sunmakla kalmaz, literatürden cevaplarıyla birlikte güncel açıklamalar sunar, ayrıntılı geribildirim verir ve konu alanlarına göre ilerleme değerlendirmesi yapar. Her soru ile kullanıcılar, akranlarıyla nasıl karşılaştırdıklarını görebilir ve akranların yüzde kaçının doğru yanıtladığı veya aynı seçeneği seçerek sorunun zorluğunu ölçebilir. BoardVitals'ın tam uzunlukta uygulama sınavı genel hazırlık durumunu değerlendirmek ve puanlamanın reelin üzerinde olabileceğini tahmin etmek için mükemmel bir yoldur.

İtibarlı ve Güvenilir Kaynaklar: BoardVitals içeriği birçok büyük dermatoloji, cerrahi, pediyatrik, kardiyoloji, gastroenteroloji, doğum ve kadın hastalıkları, acil tıp, iç hastalıkları, aile hekimliği, patoloji, sitoloji, laboratuvar, psikiyatri, nöroloji, hemşirelik, psikofarmakoloji metinleri ve dergilerine atıfta bulunmaktadır.

BoardVitals Kullanım Kılavuzu

 

 

Ebsco eBooks

EBSCO eBook Academic Collection
Kullanıcı sınırı ve limiti bulunmayan; hem sayısal hem de içerik bakımından, dünyadaki en geniş kapsamlı multi disipliner tam metin elektronik kitap veri tabanıdır. Bu eşsiz e-kitap veri tabanında bulunan kaynak zenginliği, öğrencilerin ve araştırmacıların ihtiyaçlarıyla ilgili bilgilere en kolay ve hızlı bir şekilde erişmelerini sağlar.
İçeriğinde;

  • 160.000’den fazla değeri 25 milyon dolara yakın olan akademik e-kitap
  • Harvard University Press, Cambridge University Press, MITPress, University of California Press gibi en 157 önemli üniversite tarafından yayımlanan 64.000’den fazla e-kitap
  • CHOICE Dergisi’nin Seçkin Akademik Başlıklar Listesi’nde yer alan 1.300’den fazla e-kitap

 

Legalbank Legalbank yüz binlerce Yüksek Mahkeme Kararı, Mevzuat, Dilekçe ve Belge Örnekleri, Gerekçeler vb. bilgi ve belge içermektedir. Mevcut belgeler her gün düzenli olarak güncellenmekte ve yüzlerce yeni belge eklenmektedir.

Her sabah Resmi Gazete doğrultusunda güncellenen siste sayesinde tüm hukuki belgelerin en son hallerine ulaşabilecektir. Legal.com.tr adresinden tüm Legal dergi ve kitaplarının geçmişten bugüne kadar ki tüm yıllarını görüntüleyebilirsiniz. Genel arama butonundan istediğiniz kelime, karar ya da makaleyi arama yapıp bilgiye hızlıbir şekilde ulaşabilirsiniz. Bulduğunuz veriyi yazıcıdan çıktı alıp kopyalama yapabilirsiniz.
Kullanımı için; legal.com.tr  adresine girişsağlayıp sağüstte ki “online kütüphane” bölümünü tıkladığınızda size tanımlanan tüm kitap ve dergilerimizi görüntüleye bilirsiniz.

 

 

 

Mango Languages     "Mango Languages “Eğlenceli Öğrenme Metodu” sloganıyla dil öğrenme ihtiyacımıza yeni, kolay ve sürükleyici bir çözüm getirmekte, dil öğrenmenin en önemli temeli olan motivasyon ve odaklanma gibi gereksinimleri kendiliğinden karşılayarak kullanıcılarına bıkıp usanmadan öğrenmenin tadını çıkarabilecekleri bir platform sunmaktadır.

Mangonun konuşturarak öğreten otomatik öğrenme modülü, kullanıcılara dil öğrenmenin 4 ana bileşeni olan gramer, kelime hazinesi biriktirme, telaffuz geliştirme ve dilin kültürünü öğrenme faaliyetlerini ayrı bir çaba gerektirmeden kazandırmaktadır. Mangonun sürükleyici programında kullanıcı gerektikçe geçmişte kalan kısımlarla ilgili tekrarları geriye dönmeye gerek kalmadan görerek ilerlemekte, böylece hız ve ahengini koruyabilmektedir.

 

 

Unbound Medicine

5 min Clinical Consult: Tüm uzmanlıklara çalışılabilir. Hatta içindeki her alanda veri ile bilmediğimiz uzmanlıklarda görülen semptomlarda doğru değerlendirme sağlar. Örneğin pediatrist kullanıyor ama bilmesi gereken veri ürolojiden, hızlı ve doğru veriye üstelik özet olarak ulaşmak büyük fayda sağlar. Teşhis ve tedavide kolaylaştırıcı bir algoritmik dataya sahip.
5 min Pediatric Consult: Pediatristler için büyük bir kaynak. Uzman, asistan ve hatta öğrenci bile yararlanabilir. Kolay teşhis ve hatasız algoritmik yaklaşımlar için kullanılabilir..
Harrison’s Manuel of Medicine: Dahiliyecilerin günlük tüm çalışma hayatlarında kullanabilecekleri detaylı fakat çok iyi özetlenip tasnif edilmiş bir kaynak. Asistan ve hatta öğrenciler ve uzmanlar yararlanabilir. Onlarca baskısı yapılmış meşhur bir el kitabının dijital aplikasyonu.
Pocket Guide to Diagnostics Tests: Tüm uzmanlık dallarının kullanabileceği  tanısal testlerin seçimi ve yorumlanmasına rehberlik eden,  kanıta dayalı geniş kapsamlı bir bilgi veri tabanıdır.

 

 

   
Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel