Maltepe Üniversitesi | Abone Veri Tabanları

Abone Veri Tabanları

Paylaş

Veri tabanları alfabetik düzende sıralanmıştır. Detayları için logoya veya veri tabanı ismine tıklayınız.

Kampüs dışından erişmek istiyorsanız bu bağlantıya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

ProQuest Publicly Available Content Database
ProQuest Publicly Available Content Database

Diğer veritabanlarını ve koleksiyonları tamamlamak üzere tasarlanan bu çok disiplinli veri tabanı, dünyanın her yerinden bir dizi farklı kaynaktan, tümü açık erişimli veya lisanssız olan, kamuya açık bilimsel içerik için tam metin bağlantılarını bir araya getirir. Açık erişim dergilerinin yanı sıra arXiv gibi ana konu havuzlarından gelen içeriği içerir. İçerik, dergi makalelerini, ön baskıları, tezleri, konferans bildirilerini ve raporları içerir.

Tümer Altaş
Tümer Altaş

Tümer ALTAŞ A.Ş. Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, YÖKDİL,
TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır.
Tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin sınırsız kullanımına açılmıştır.
Kayıt olmak için:
- edu.tr uzantılı e-posta adresinizle:
- https://tumeraltas.com.tr adresine girerek
- “Kayıt” oluşturup, “Ücretsiz Erişim” seçeneğini kullanarak içeriklere hemen erişim
sağlayabilirsiniz.
Veritabanı İçeriği:
- Sınav Hazırlık Paketleri
o (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1278 adet KPDS sorusu ve her bir
sorunun video çözümü.
o YÖKDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 3178 adet ÜDS (sağlık, sosyal, fen)
soruları ve her bir sorunun video çözümü.
o TIPDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1019 adet ÜDS Sağlık Sorusu ve her
bir sorunun video çözümü.
o PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
o IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
o TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
- Beceri paketleri
o Dinleyerek Kelime: 3642 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza
Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
o Çeviri Videoları 1: Cümle Çeviri Videoları.
o Çeviri Videoları 2: Paragraf Çevirileri ve Strateji videoları.
o Gramer: Binlerce soruluk gramer testleri
o Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince
detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.

- Özel paketler
o Kelime++: 15 adet kelime paketi: binlerce soru
o OKeY: Tüm beceriler tek pakette: Okuma-anlama, gramer, kelime, konuşma,
yazma, dinleme

- Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik; on binlerce ekstra soru.

Military Big Data (Deneme erişimi)
Military Big Data (Deneme erişimi)

Savunma sanayisi ve askeri teknolojilere yönelik çalışmaların arttığı bir ortamda Türkiye'nin ilk ve tek, dünyanın sayılı askeri veri tabanlarından biri olan Military Big Data, avantajlı koşullarda Üniversitemiz kullanıcılarının erişimine açıldı.

Bilgide yerlileşmenin ve milli veri tabanlarının en az savunma sanayisi kadar kritik öneme sahip olduğu bu dönemde, Military Big Data Türkiye'de pek çok karar verici makam ile savunma sanayisi temsilcisine referans bilgi sağlıyor.

Kullanıcı Adı: [email protected]
Şifre: 7q}C=3Ap
Asos İndeks Atıf Dizini
Asos İndeks Atıf Dizini

Asos İndeks; Türkiye’de var olan dizinleme kültürünün üzerine kurulmuş, yayınlanan tam metin ve bu metinlerdeki atıf yapan ile atıf yapılan metin arasındaki ilişkiyi bilimin hizmetine sunan bir veritabanıdır. Asos İndeks kapsamı; Fen, Sağlık ve Sosyal bilimler alanında yayın yapan dergileri indekslemek ve dergilerde yayınlanan makalelere yapılmış atıfları araştırmacılara sunmak şeklindedir.
Asos İndeks’te, ulusal ve uluslararası yayın yapan 1400’den fazla dergiye erişebilir, bu dergilerde yayınlanan 160.000’den fazla makaleye ait tam metinleri araştırmalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca Asos İndeks tarafından taranan dergilerden çalışmalarınıza yapılan atıfları görüntüleyebilirsiniz. Asos İndeks’e bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Wikilala (Deneme erişimi)
Wikilala (Deneme erişimi)

     

Wikilala matbaanın icadından sonra basılmış Osmanlıca metinler (gazete, dergi, kitap ve belge) içerisinde "arama" yapılmasına olanak sağlayan bir dijital kütüphanedir. Meraklıların veya akademik çalışmalar yapan araştırmacıların halihazırda Osmanlıca metinlerde Latin harfleriyle arama yapabilmelerine imkân tanıyan bir kütüphane bulunmamaktadır.

Son erişimi tarihi: 31.12.2021

Academic Search Ultimate
Academic Search Ultimate

               

Multi-disipliner Araştırma için Dünyanın En Kapsamlı, Akademik Tam Metin Veri Tabanı

Sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır.

Bu kaynak, 9,100’e yakını tam metin olmak üzere 13,700’e yakın dergiyi özetleriyle birlikte indekslemektedir. Tam metin dergilerden 7,900 kadarı aynı zamanda hakemlidir. PDF içeriği 1887’ye kadar uzanır. Tam metin dergilere ek olarak, raporlar, kitaplar ve birçok farklı döküman türünü tam metin olarak içerir.

Akagev
Akagev

     

Akademik Gelişim ve Eğitim Veritabanı (AKAGEV) üniversite öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını online ve interaktif bir ortamda sağlamak amacıyla kurulmuş bir veri tabanıdır. Bilgisayar yazılımlarını, kişisel ve akademik gelişim eğitimlerini en az doktora derecesine sahip alan uzmanlarıyla ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. AKAGEV platformunda yer alan online-interaktif video dersler, ilgili derslere ait eğitici materyaller ile desteklenmektedir. Kullanıcılar tablet veya telefonlarından 7 gün 24 saat kesintisiz derslere ulaşabilirler. AKAGEV tarafından sunulan altyapı Android ve IOS tabanlı tüm cihazlarla uyumludur. AKAGEV Veri tabanına Kampüs içinden ve dışından erişilebilmektedir. Kullanıcıların, dersleri izleyebilmeleri için kurumsal e-posta adresleriyle bir defa kayıt yaptırmaları, kullanıcı adı ve şifre oluşturmaları gerekmektedir.

Applied Science&Business Periodicals Retrorespective
Applied Science&Business Periodicals Retrorespective

               

1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.

 

Applied Science & Technology Index Retrospective
Applied Science & Technology Index Retrospective

              

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.   Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir. 

 

Art Index Retrospective
Art Index Retrospective

     

Bu arşiv koleksiyonu, 1929’dan 1984’e kadar geçen süreci kapsayacak şekilde sanat ile ilgili birçok konuyu ele alır. Yarım yüzyıldan fazla bir süre için sanat literatürü sunan bu veritabanı, 600’den fazla dergiye ek olarak 25,000’in üzerinde kitap incelemesini indeksler. Antikalardan sanat tarihine, moda tasarımından peyzaj mimarlığına, resimden heykele kadar sanat ile ilgili tüm konu başlıklarını kapsar.

AYEUM
AYEUM

Nitel, nicel ve karma araştırma yöntemleri ve araştırma sürecinde kullanılan yazılımların online ve interaktif olarak kullanıldığı Türkçe eğitim platformu.

Dikkat: Siteye girdikten sonra üyelik oluşturulması gerekmektedir. @maltepe.edu.tr veya @st.maltepe.edu.tr uzantılı eposta adresleriyle kayıt olup, eposta adresinize gelen aktivasyon bağlantısını aktifleştirdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: @st.maltepe.edu.tr uzantılı mail adresiyle ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

BMJ Online Journals
BMJ Online Journals

                    

BMJ Journals Collection klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanlarında önde gelen dergilerden meydana gelmektedir. Özel konulu, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanında uzman 33 otorite dergiden oluşmaktadır.

Business Periodicals Index Retrospective: 1913-1982
Business Periodicals Index Retrospective: 1913-1982

     

İş ve işletme araştırmaları için değerli bir kaynak olan Business Periodicals Index Retrospective: 1913-1982, 70 yıllık akademik arşivinde akademik ve ticari dergileri indekslemektedir ve içerisinde Industrial Arts Index (1913-1957) veritabanını da barındırır.

Business Source Ultimate
Business Source Ultimate

               

İktisadi ve İdari Bilimlere Özel, Dünyanın En Kapsamlı Hakemli Tam Metin İçeriği

Business Source Complete hakemli ve seçkin içeriği sayesinde, iktisadi ve idari bilimler alanında üretilen bütün veri tabanlarını geride bırakmaktadır.

Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır.

Central & Eastern European Academic Source
Central & Eastern European Academic Source

     

Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan akademik dergilerin tam metinlerini içeren bu veri tabanı, hem çok disiplinlidir hem de birçok farklı dilde yayını kapsar. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30’un üzerinde ülkeden 660’a yakın tam metin dergiden oluşan bir koleksiyon sunar. İçerdiği konulardan bazıları: Edebiyat, fen bilimleri, hukuk, iş ve ekonomi, kütüphane ve bilgi bilimleri, mühendislik, siyaset bilimi, sosyoloji, tarih, tıp ve sağlık bilimleri.

Clinical Key
Clinical Key

               

ClinicalKey aranılan klinik bilginin bulunmasını ve uygulanmasını kolaylaştırarak klinik kararları destekleyen bir klinik arama motorudur.

ClinicalKey 50.000’den fazla tıbbi ve cerrahi videosu ve çeşitli uzmanlık alanlarında 300+ procedure consult videosuna erişim sunmaktadır. 

ClinicalKey içinde videolar nasıl bulunur?

www.clinicalkey.com adresi üzerinde oturum açınız filtreleme seçeneklerinden “Multimedia” yı seçerek anahtar kelime ile aramanızı yapınız. Arama sonucu olarak imaj ve videolar gelecektir. Sadece video koleksiyonlarını görüntülemek için imajları seçim dışı bırakınız. Seçilen videoyu daha sonra hızlı bir şekilde görüntülemek için kişisel kütüphanenize kaydedebilir ve diğer ClinicalKey kullanıcıları ile e-posta yoluyla URL linkini paylaşabilirsiniz.

Bu videolar güvenilir dergi ve kitap içeriklerinden gelmektedir. ClinicalKey içindeki birçok kitap bu videoları ayrı bir sekmede göstermektedir. Örnek görüntü için tıklayınız. Insall & Scott Surgery of the Knee.  ClinicalKey’de ”Procedures Consult“ 'u filtrelediğinde prosedür tekniklerini öğretmek için adım adım prosedür videolarını ve makale koleksiyonlarını bulabilir ya da klinisyen ve sağlık çalışanlarının becerilerini gözden geçirmelerini destekleyen eksiksiz bir genel bakış sağlayabilirsiniz.

Uzaktan erişim için kullanım kılavuzu

 ClinicalKey video içerikleri:  

 

Clinical Skills
Clinical Skills

               

*Clinical Skills, kanıta dayalı uygulamalarda ustalaşmış ve şu anda klinik alanda pratik yapan deneyimli hemşire ve solunum uzmanları tarafından yazılır ve güncellenir.
*Yoğun Bakım, Genel, Pediatrik ve Acil Hemşirelik becerileri, kendi alanlarında lider profesyoneller tarafından yazılmış saygın ders kitaplarından uyarlanmıştır. Adaptasyon sürecinde, alanlarında uzman hemşireler tüm becerileri gözden geçirerek güncellemektedir.
*Anne-Yenidoğan, Ruh Sağlığı, Yenidoğan Yoğun Bakım, Onkoloji ve Perioperatif Hemşirelik becerileri gibi beceriler, mevcut kanıta dayalı bilgiler ve klinik uygulama kılavuzları kullanılarak uzman hemşireler tarafından yazılarak, gözden geçirilmektedir.
*Solunum Bakımı için yazılan hemşirelik becerileri ile aynı titiz süreci takip etmektedir.
*Uzmanlık alanında en az 5 yıl çalışmış, alanlarında yüksek derecelere sahip, meslek birliklerinin üyesi olan  yazar ve hakemler içegin oluşumuna katkı saglamaktadırlar.
*Her uzmanlık alanından klinik uzmanlar, içeriği sürekli olarak gözden geçir. Güncellenen beceriler aylık olarak yayınlanır.

 

Dynamed
Dynamed

               

National Science Foundation - NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en kapsamlı ve en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 5,700’den fazla başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getirmektedir. Başlıklar içinde ilaç bilgileri de yer almaktadır. Hergün güncellenen DynaMed’in editörleri her gün 500’den fazla tıp dergisinin içeriğini takip ederler. Her bir makale klinik ilgililik ve bilimsel geçerlilik açısından değerlendirildikten sonra yeni kanıt içeriğine entegre edilir ve en iyi kanıtı temsil eden genel sonuçlar uygun şekilde değiştirilir. Bu sistematik literatür takip sürecince, DynaMed’in içeriği en iyi kanıtlar ile belirlenir.

2019-nCoV virüsü hakkında anıta dayalı hasta başı bakım aracımız DynaMed içeriğine de ayrı bir başlık olarak eklendi; yeni gelişmeler ile güncellenmeye devam ediyor.

Education Index Retrospective
Education Index Retrospective

               

Education Index Retrospective, birçoğu hakemli olmak üzere 700’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835,000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

Bazı konu başlıkları: Çok-kültürlü / Etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, Fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim.

Emerald Premier eJournal
Emerald Premier eJournal

               

İşletme, yönetim, ekonomi, strateji, pazarlama, maliye, finans, insan kaynakları, öğrenme, örgütsel çalışmalar, bilgi yönetimi, yöneylem, lojistik, kalite, çevre yönetimi, kamu yönetimi, eğitim, sağlık ve sosyal bakım, mühendislik gibi konularda 309 adet dergiye ve binlerce makaleye online erişim sağlayan Emerald Premier eJournal kendi alanında dünyanın önde gelen veri tabanlarından biridir.

 

ERIC
ERIC

               

ERIC® (the Education Resource Information Center), eğitim literatürüne ve kaynaklarına erişim sağlamaktadır. Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar.

1966’dan günümüze kadar 1.4 milyondan fazla kayıt içeren ERIC® 337,000 tam metin döküman sunmaktadır.

European Views of the Americas: 1493 to 1750
European Views of the Americas: 1493 to 1750

     

John Carter Brown Library ile işbirliği içerisinde EBSCO Information Services, 1750’den önce Avrupa’da Amerika hakkında yazılan basılı kayıtlar için kapsamlı bir rehber üretti. Toplamda 32,000’den fazla kayıt içeren bu veri tabanında yer alan başlıca konular:

Amerika’daki Britanyalılar, Ticaret, Keşifler, Amerika’daki Flemenkler, Amerika’daki Fransızler, Büyük Britanya – Koloniler, Amerika’daki dinler ve inançlar, Korsanlar, Köle ticareti ve çok daha fazlası...

GreenFILE
GreenFILE

     

GreenFILE, insanın çevreye olan etkisinin tüm yönlerini kapsayan iyi araştırılmış bilgiler sunar. Bilimsel, hükümet ve genel çıkar başlıkları koleksiyonunda küresel ısınma, yeşil bina, kirlilik, sürdürülebilir tarım, yenilenebilir enerji, geri dönüşüm ve daha fazlası yer almaktadır. Veritabanı, 384.000'den fazla kayıt için indeksleme ve özetler ile 4.700'den fazla kayıt için Açık Erişim tam metni sağlar.

Hukuk Türk
Hukuk Türk
     
Yeni içerik, arayüz ve hızlı arama motoru (mili saniyelerde), Aramalarda "doğal dil işleme" özelliği, Son 16 ayda 45.000 tasnif edilmiş içtihat, 8000 yeni, tasnifli Uyuşmazlık Mahkemesi içtihadı, Resmi Gazetenin ilk sayısından günümüze kadar olan içeriğinin sunumu, İçeriğin Word veya PDF ortamına aktarılabilmesi, İngilizce arayüz ve menüler, Metinlerin üstünde “Google Translate” ile bütün içeriklerin anında istenilen dile çevirilebilme olanağı, Aramalarda sıralama özelliği bulunmaktadır.
 

 

Humanities & Social Sciences Index Retrospective
Humanities & Social Sciences Index Retrospective

     

Beşeri ve Sosyal Bilimler Endeksi Retrospective ™: 1907-1984, 1907'ye kadar uzanan yaklaşık 1.100 dergide 1.300.000'den fazla makalede yüksek kaliteli endeksleme ile beşeri ve sosyal bilimlerde geniş bir konu kapsamı sunar. 240.000'den fazla kitap yorumu.

İdealonline
İdealonline

           

İdealonline içerisinde 571 akademik ve popüler dergi, ideal tıp kitapları, konferans & armağanlar ve İdeal eKitap olmak üzere 5 ayrı veri tabanı bulunmaktadır. İdealonline, araştırmacıların Türkiye’de yayımlanmakta olan her türlü akademik içerikli bilgi kaynaklarına hızlı, kolay ve zamandan bağımsız bir şekilde erişebilmelerini ve eriştikleri bilgilerden etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak veri tabanları oluşturmaktır.

İdealonline veri tabanları, İdeal Kültür’ün iş birliği içerisinde olduğu yayıncı ortakları tarafından yayınlanan bilimsel ve teknik içeriğin keşfedilmesi ve bunlara erişilmesi için önemli bir kaynaktır. Özellikle Türkçe içeriğin uluslararası standartlarda ve güçlü bir sistemle kullanıcılarına ulaştırmaktadır.

Üniversite kütüphaneleri tarafından aktif olarak kullanılan İdealonline, yayınların araştırmacılara ulaşması için etkili bir veritabanıdır. İçerisindeki gelişmiş arama motorları ile ilgili alana direk erişim sağlayan İdealonline EDS ve Summon gibi uluslararası arama motorlarında da taranmaktadır.

İdealonline güncel içerik bilgileri:

 • 800+ Süreli Yayın
 • 13.000+ Arşiv Sayısı
 • 105.000+ Tam Metin Makale
IEEE Xplore Digital Library
IEEE Xplore Digital Library

               

IEEE ve IEE’nin 120’den fazla dergisi, 900 standart ve 400 yıllık konferansın bildirisinden oluşan 1950 yılına kadar inen 1,2 milyon belge. 1963’den 1987’e kadar Proceeding of the IEEE içindeki 12.000’den fazla belge ve 1913’te basılan ilk dergi Proceeding of the Institute of Radio Engineers’den başlayarak bütün sayılarda eklenmektedir.

Intihal.NET
Intihal.NET

          

İntihal yapmak başkasının yayınını kurallara ve etiğe aykırı şekilde almak ve kullanmaktır. İntihal yapıldığında çalışmanın özgünlüğü bozulur. İntihal.Net birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. Türkiye'nin en büyük dijital bilimsel veritabanında dokümanlarınızın özgünlüklerini test eder. Tez ve akademik makalelerde intihal yasal bir suçtur. Kimse bu suçun danışmanı, editörü veya ev sahibi olmak istemez. Bir yazıda, eserde veya tezde özgünlük bizim için çok önemlidir. Kolay kullanımlı ara yüzü ile 3 adımda intihal tespiti yapabilirsiniz. Bulut tabanlı uygulaması ile birkaç dakika içinde intihal testinizi sonuçlandırabilirsiniz. İntihal.Net'in Türkiye'de yayın yapan dergilerin %90'ından fazlasını ve on binlerce basılı kitabın kapsadığını biliyor muydunuz? İntihal Tespit yazılımları öğrencileri sadece denetlemez aynı zamanda özgün değerler üretmesine teşvik eder. İntihal.Net 'e üye kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı olarak hiçbir sınırlama olmaksızın sistemi kullanabilir. Manipüle edilemeyen sonuç ekranı ve sonuç çıktısını karekod ile kolay doğrulama.

ISI Web of Knowledge Web of Science
ISI Web of Knowledge Web of Science

               

Science Citation Index Expanded (1945 yılından günümüze)
Social Sciences Citation Index (1956 yılından günümüze)
Arts & Humanities Citation Index (1980 yılından günümüze)
Conference Proceedings Citation Index - Science (1990 yılından günümüze)
Conference Proceedings Citation Index - Social Science & Humanities (1990 yılından günümüze veri tabanlarının erişim yılları değişiklik göstermektedir.
iThenticate
iThenticate

          

iThenticate ; akademisyenlerin kendi draft akademik makalelerini intihal yönüyle kontrol etmeleri için sunulmuş bir programdır. Bu programda sözleşme gereği ödev ve tez kontrolleri yapılamaz.  İThenticate kullanım yetkisi dr. veya daha üst ünvanlı akademisyenler içindir.

Kullanıcı şifresi için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'na başvurunuz.

İletişim: [email protected]

JSTOR Archive Journal Content
JSTOR Archive Journal Content

               

TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL Türkiye’deki akademik ve bilimsel araştırmaları desteklemek amacıyla elektronik bilgi hizmetleri sunarak yüksek oranda ve kalitede akademik bilgi kullanımını teşvik etmektedir. TÜBİTAK ULAKBİM bu doğrultuda Türkiye’deki akademik camianın yoğun talebini de göz önüne alarak dünya çapında önde gelen uluslararası yayınevleri ve alanında uzman dernek yayınevlerinin yüksek kaliteli içeriklerini sunmakta olan JSTOR Archive Journal Content veri tabanını EKUAL kapsamına dâhil ederek 2018-2020 yıllarını kapsayacak şekilde Ulusal Lisans anlaşması imzalayarak üyelerin erişimine sunmuştur.

JSTOR veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

Jurix
Jurix

     

Jurix Türkiye'de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makalelere erişim sunmayı hedefleyen bir veri tabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan hukuk dergilerinin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi ülkemizin gizli kalmış hukuk kaynakları da veri tabanımıza eklenmektedir. Sistemde halihazırda 28 farklı akademik yayında yer bulmuş 3547 uzman yazarın 6000’den fazla makalesi bulunmaktadır. Yayınların yeni sayıları güncel olarak sisteme eklenerek indekslenmekte olup, sürekli olarak yeni kaynakların sisteme kazandırılması sağlanmaktadır.

Library, Information Science & Technology Abstracts
Library, Information Science & Technology Abstracts

     

Kütüphane, Bilgi Bilimi ve Teknoloji Özetleri (LISTA) 560'tan fazla çekirdek dergiyi, yaklaşık 50 öncelikli dergiyi ve yaklaşık 125 seçici dergiyi indeksler; ayrıca kitaplar, araştırma raporları ve bildiriler. Konu kapsamı kütüphanecilik, sınıflandırma, kataloglama, bibliyometri, çevrimiçi bilgi alımı, bilgi yönetimi ve daha fazlasını içerir. Veritabanındaki kapsama alanı 1960'ların ortalarına kadar uzanmaktadır.

Legal Yayıncılık
Legal Yayıncılık

ONLİNE KÜTÜPHANE

ELEKTRONİK HUKUK BANKASI

Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile makalelere, dergilere, kitaplara, hukuk bankası içerisinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Teblik vb. mevzuat dokümanına, Yüksek Mahkeme Kararlarına, Dilekçe ve belge örneklerine ulaşabilirsiniz.
 

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi
LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi

          

LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek; güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Kapsam:

 • Güncel Mevzuat
 • İçtihat (İstinaf kararları dahil)
 • Tam metin hukuk kitapları, makaleler, bilgi notları, kanun yorumları, pratik çalışmalar, raporlar - rehberler ve bibliyografik bilgiler
 • Sözleşme, Dilekçe, Hukuki Yazışma, Değişik İş Kararı, Gerekçeli Mahkeme Kararı ve Tensip Tutanağı örnekleri
MasterFILE Complete
MasterFILE Complete

     

Özellikle halk kütüphaneleri için tasarlanan bu multidisipliner veritabanı, 2.000'den fazla genel referans yayını için tam metin bilgileri ve 1922'ye kadar uzanan tam metin bilgileri sunar. kitaplar ve 164.400'den fazla birincil kaynak belge ile 502.000'den fazla fotoğraf, harita ve bayraktan oluşan bir Resim Koleksiyonu. Bu veritabanı günlük olarak EBSCOhost ile güncellenmektedir.

MasterFILE Reference eBook Collection
MasterFILE Reference eBook Collection

     

MasterFILE Complete’in tamamlayıcısı olan bu kaynak, referans kitapların elektronik versiyonlarından oluşturulmuştur. 800’e yakın tam metin eKitap içeren bu koleksiyondaki eKitaplar Abdo Publishing, Cambridge Scholars Publishing, Cornell University Press, Nomad Press, The University of North Carolina Press gibi önemli yayınevlerinden gelmektedir. Bilgisayar, bilim,  biyografiler, finans, genetik, kariyer, mimari, moda ve tasarım, sağlık, sanat, seyahat, spor, tarih gibi kişisel referans konularını kapsar.

MEDLINE
MEDLINE

ULAKBİM EKUAL kapsamında erişime sunulan, Tıp ve sağlık alanındaki temel danışma kaynağıdır. Tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler içerir. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş olan MEDLINE, 4.800'den fazla tıp dergisinde yayınlanmış makalelerin özetlerini içermektedir. Kendisine özel, detaylı MeSH konu başlıkları ve indeksleme yöntemlerine sahiptir.

Mendeley
Mendeley

     

Mendeley, akademik makalelerinizi yazarken referanslarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz ve bilgisayarınızda sanal kütüphanenizi kurup kolayca dökümanlarınıza ulaşabileceğiniz ücretsiz bir platformdur. Mendeley uygulaması hem web üzerinden hem desktop üzerinden hem de mobil platformlardan kullanılabilmektedir. Katılımcılar bu platforma kendileri kayıt olabilmektedir. Kullanıcıların, kurumumuzun mail uzantısını kullanmaları ve maillerine en azından bir kere giriş yaparak kendilerine gelen aktivasyon linkini tıklamaları gerekecektir. Kullanıcılar 5 GB kişisel depolama alanına sahip olacaktır.

Mendeley ile,

 • Veri tabanlarında yapılan tarama sonuçları Mendeley hesabına aktarılabilmektedir. Ön aktarım yapıldıktan sonra tarama sonuçlarından seçili olanlar kullanıcıların kendi kütüphanelerine eklenebilmektedir.
 • Chrome, Mozilla veya benzeri tarayıcılara eklenebilen Mendeley Importer uzantısı sayesinde herhangi bir web adresinde yer alan bir makalenin künye bilgisi otomatik olarak Mendeley hesabına aktarılabilmektedir.
 • Mendeley hesabında klasörler oluşturulabilir ve indirilen materyaller bu klasörlerin içerisine atılabilir. Bu materyallere etiket konup filtrelenebilir ve belge içerisinde arama ve not ekleme yapılabilir.
 • Desktop programında Araçlar içerisinde yer alan Ms Word plugin yüklenerek Word dosyasında istenilen formatta alıntı ve bibliyografi eklenebilir. 8000'den fazla format bulunmaktadır. Mendeley Citation Style Editor ile kendi formatınızı oluşturabilirsiniz.
 • Akademik bir sosyal paylaşım platformuna erişim sağlanabilecektir. Burada yer alan açık veya kapalı gruplara katılınabilir, yeni grup oluşturulabilir ve bu gruplarda kaynakça paylaşımı yapılabilir.
NATURE Journals All
NATURE Journals All

               

Temel olarak Biyoteknoloji, Dişçilik, Eczacılık, Ekoloji, Fizik, İmunoloji, Kanser, Kimya, Malzeme Bilimi, Mikrobiyoloji, Yer Bilimleri gibi 11 konudan oluşmaktadır.Nature Research, Nature Reviews Journals, Nature Clinical Practices Series, NPG Academic and Society Journals’ları kapsamaktadır. Science FTE’sine göre tam zamanlı akademisyen, araştırmacı, personel ve öğrenci sayısı alınmaktadır.

Newspaper Source Plus
Newspaper Source Plus

     

Newspaper Source Plus, 35 milyondan fazla tam metin makale sağlayan 860'tan fazla tam metin gazete içeriyor. Ayrıca, veritabanı 857.000'den fazla televizyon ve radyo haberleri transkripti içerir.

Newswires
Newswires

     

EBSCO'nun Newswires, Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire'dan dünya çapında en iyi haberlere sürekli olarak gerçek zamanlı erişim sağlar. Bu içerik EBSCO tarafından izlenir ve kullanıcılar EBSCOhost'ta arama yaptığında ilgili sonuçlar sağlanır. Bu koleksiyon AP Finansal Haberler, AP Popüler Haberler, AP WorldStream, AP ABD Politika ve Hükümeti, AP 50 Eyalet Raporları, UPI Güvenlik Endüstrisi, UPI Gelişen Tehditler, UPI Business, UPI Entertainment, UPI Sports, UPI Top News, Arabia 2000 ve Daha. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı izleyerek web içeriğinin tam metnine hemen erişebilir. EBSCO Newswires'daki tam metin içeriğinin dizini, EBSCO tarafından 30 günlük bir arşiv için tutulur, böylece kullanıcılar arama ilgi alanlarıyla ilgili önceki 30 günlük haberin tadını çıkarabilirler.

OpenDissertations
OpenDissertations

      

OpenDissertations, araştırmacıların hem tarihi hem de çağdaş tezleri ve tezleri bulmalarına yardımcı olmak için oluşturulmuş açık erişimli bir veritabanıdır. H.W.'nin cömert desteği ile yaratılmıştır. Wilson Vakfı ve Boston'daki Cemaat Kütüphanesi ve Arşivleri, EBSCO'nun daha önce yayınlanmış Amerikan Doktora Tezlerini içerir ve dünyanın dört bir yanındaki seçkin kolejlerin ve üniversitelerin katkıda bulunduğu ek tez meta verilerine sahiptir. Araştırmacılara 20. yüzyılın başından bugüne kadar lisansüstü araştırmalara atıfta bulunmalarını sağlayan bu veritabanı, lisansüstü eğitim veren kurumlarla düzenli güncellemeler ve yeni ortaklıklar yoluyla büyümeye devam edecektir.

OVID-LWW
OVID-LWW

               

Lippincott Williams & Wilkins (LWW) tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. Sağlık alanındaki profesyoneller ve öğrenciler için gerekli olan temel bilgileri, elektronik ortamda OVID platformu aracılığı ile kullanıma sunmaktadır.
Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait 280 Tıp dergisi, Tamamı tam metin.  Anahtar kelime ile arama yapıldığında, makalelerdeki tüm  kelime, grafik, resimler taranır.
MEDLINE’a OVID platformundan ücretsiz erişim (1950-günümüze) . 319 Open Access dergisine OVID platformundan erişim (MEDLINE içinde tarama yaptığınızda çıkan “Full Text”dergiler open access dergileridir.)

Palgrave Macmillan Journals
Palgrave Macmillan Journals

          

Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim SpringerLink platformu üzerinden sağlanmaktadır. Palgrave Macmillan Journals veritabanı aboneliğimiz ULAKBİM EKUAL aracılığıyla sağlanmaktadır.

Pediatrics in Review
Pediatrics in Review

          

American Academy of Pediatrics(AAP) veri tabanı 68 ülkeden 60.000 üyesi bulunan dünya çapındaki pediatri derneğinin 5 yayınını kapsamaktadır.
Bunlardan ilki konusunda önemli dergilerden olan “Pediatrics”dir.
İkinci yayın ise, “Pediatrics in Review”dir.
Üçüncü yay Üçüncü yayın ise perinatolojistler ile n ise, perinatolojistler ile neonatolojistleri hedefleyen ”NeoReviews”dir.
Dördüncü yayın ise “AAP Grand Rounds” dur.
Son yayın ise pediatri ile ilgili resmi haberlere ulaşabileceğiniz “ AAP News” dir.

ProQuest Dissertations & Theses
ProQuest Dissertations & Theses

          

Mühendislik, tıp bilimleri, fizik, psikoloji, eğitim, edebiyat, felsefe, sosyal bilimler, iletişim ve sanat konularına kadar tüm akademik alanlardaki doktora ve master tezlerini kapsamaktadır.

Regional Business News
Regional Business News

     

İş dünyası ile ilgili yaklaşık 100 A.B.D ve Kanada yerel yayınını (Crain Communications başlıklarını da içeren) tam metin olarak içermektedir.

ScienceDirect
ScienceDirect

               

Kimya ve kimya mühendisliği, klinik tıp, bilgisayar bilimi, yer ve gök bilimi, ekonomi, işletme ve yönetim, mühendislik, enerji ve teknoloji, çevre bilimleri ve teknoloji, yaşam bilimi, madde bilimi, matematik, fizik ve astronomi, sosyal bilimler gibi farklı disiplinlerde 2318 dergi ve 30 e-kitap serisine tam metin erişim sağlamaktadır.
"Comple Collection"a 2003 yılından itbaren ve "Freedom Collection"a 2006 yılından itbaren erişim verilmektedir.
(Yanında yeşil kutucuk olan yayınlara tam metin erişim) E-Dergi, Tam Metin

SCOPUS
SCOPUS

               

SciVerse Scopus bibliyometrik araçlarla birlike araştırmayı izlemeye, anataliz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır. Sanat ve insani bilimlerin yanı sıra fen bilimleri, teknoloji, tıp ve sosyal bilimler alanında bütün dünyadan 5.000'in üzerindeki yayıncının 18.500'ün üzerindeki dergisini kapsar. Scopus %70'i 1996'dan beri yayınlanmış özetler ve oldukça geniş kaliteli web sayfaları ve patent bilgisi olmak üzere 43 milyon kayıt içerir.

Sobiad
Sobiad

     

Sobiad Atıf Dizini Hakkında: Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1278 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.
Sobiad'da;
*  1278 adet dergi bulunmaktadır.
*  376.326 adet makale bulunmaktadır.
*  7.338.357 adet atıf bulunmaktadır.
*  dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.
Hangi özellikler mevcuttur?
Sobiad Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:
*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.
*  Her makale için yazar,özet,sayı,yıl,tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir.
*  Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.
* Kurumsal kullanım sayısı ve makale indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.
SpringerLink
SpringerLink

               

Kimya, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik, çevre bilimleri, yer bilimleri, hukuk, yaşam bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi konularını kapsar.

Taylor & Francis Group
Taylor & Francis Group

               

Çok disiplinli tam metin bir veri tabanıdır ve yaklaşık 2165 dergiye erişim sağlanmaktadır.Sosyal ve beşeri bilimler tıp ve yaşam bilimlerini içeren tam metin dergi koleksiyonudur. Taylor & Francis veritabanındaki 1000 adetten fazla süreli yayına tam metin erişim olanağı sağlanmaktadır. 1997 yılı ve  sonrası sayılara erişim mümkündür.

 

Teacher Reference Center
Teacher Reference Center

     

Profesyonel eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla, en popüler 280 öğretmen & yönetici dergisinin ve magazininin indeks / özet bilgilerini içerir.

The Belt and Road Initiative Reference Source
The Belt and Road Initiative Reference Source

     

“Bir Kuşak, Bir Yol” çalışmalarını destekleyen bu eşsiz, tam metin veri tabanı, onlarca ülkede yayınlanmış binlerce akademik dergi içerir. Türkiye, Çin, Romanya, Rusya Federasyonu, Çekya, Pakistan, İran, Litvanya ve İpek Yolu ile bağlantılı tüm ülkelerin dergilerinden derlenen bu kaynağın kapsadığı konulardan bazıları şunlardır; Bilim, coğrafya, çevre, ekonomi ve finans, hukuk, internet ve telekominikasyon, inşaat mühendisliği, lojistik, mimarlık, siyaset, sürdürülebilir gelişim, tarım, teknoloji, ticaret, yapılar, v.s. “Bir Kuşak, Bir Yol” girişiminde görev alan araştırmacılara yardımcı olan bu kaynak, girişimin başarı ile tamamlanmasına katkı sağlar.

Turcademy
Turcademy

          

Turcademy ile Türkiye'nin önde gelen yayıncılarından Seçkin Yayıncılık, Pegem Akademi, Anı Yayıncılık, Palme Yayıncılık ve Gazi Kitabevi’nden sağlanan Beşerî Bilimler, Sosyal Bilimler, Davranış Bilimleri, Teknoloji, Tıp ve daha pek çok alandan yaklaşık 2500 akademik kitaba elektronik olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Kullanım rehber videosu için tıklayınız

Turnitin
Turnitin

     

Günümüz dijital kültüründe, herşey olduğu gibi intihal de çevrimiçi yapılmaktadır. OriginalityCheck, öğretmenlere, öğrenci çalışmalarını, uygunsuz alıntı veya olası intihale karşı, dünyanın en hassas metin karşılaştırma veri tabanı ile kıyaslayarak kontrol etmelerinde yardımcı olur. Turnitin, yetkili öğretmenlerin metnin kendisini, biçimini, tasarım ve düzenini görebilmesi için ödevin orijinalini muhafaza eder Turnitin, öğrencinin ödevinin ne kadarının veri tabanımızdaki içerikle eşleştiğini gösterir, böylece eğitimci ödevin orijinal olmayan bölümünü kolayca anlayabilir.Yabancı bir dilden dilimize çevirilerek gerçekleştirilen intihal vakalarını da tespit etmek mümkündür. Turnitin tamamen çevrimiçidir ve standart bir tarayıcı ile girilebilir.
Üyelik, şifre sıfırlama ve benzeri destek talebinizi [email protected] adresine iletebilirsiniz.

TR Dizin
TR Dizin

 

          

Türkiye adresli bilimsel dergilerin uluslar arası standartlara uygun hale getirilmesi ve bu dergilerdeki içeriğe erişimin sağlanması için kullanılmaktadır.
 • Fen Bilimleri alanında: Tıp Veri Tabanı, Mühendislik ve Temel Bilimler Veri TabanıYaşam Veri Tabanı
 • Sosyal Bilimler alanında: Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri TabanıHukuk Veri Tabanı bulunmaktadır.
Up To Date
Up To Date

               

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlik alaninda6300’den fazla uzman doktor tarafindan hazirlanan 10.500’den fazla konu icerigine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir.  UpToDate; surekli guncellenen, kanita dayali klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dunyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır.  Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızllı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

Kayıt işlemi:

1. UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online
2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız.
3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz
4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.

Vidobu
Vidobu

Türkiye'nin en geniş online video eğitim kütüphanesi!

Vidobu profesyonel iş hayatınızda, kişisel gelişiminizde, iş becerilerinizi arttırmakta, yazılım, çoklu ortam uygulamaları ve yaratıcılık konularında yardımcı olan geniş içerikli bir online video eğitim kütüphanesidir.

7/24 sınırsız erişim sağlayabileceğiniz Vidobu platformu ile becerilerinizi geliştirmek artık çok kolay.

Vidobu kütüphanesinde yer alan eğitim kategorileri: Kişisel Gelişim, Mesleki Gelişim, Bilişim Teknolojileri, Fotoğrafçılık, İngilizce, Grafik Tasarım, Web Tasarım, Programlama, 3D Animasyon, Video Düzenleme, Güzel Sanatlar, Mimarlık, Mühendislik, Hukuk, İktisat, İletişim, İşletme Fakülterine özel içerikler..

Off Campus özelliğini aktif ederek, öğrencilerimizin kampüs alanı dışından da  https://www.vidobu.com/edu/  linki  üzerinden üniversite mailleri aracılığı ile Video Kütüphanemize erişimlerini sağlıyoruz. Destek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Web News
Web News

     

EBSCO'nun Web Haberleri, dünyanın dört bir yanından binlerce en iyi haber kaynağına neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar. Bu koleksiyon, çeşitli iş ve genel haber konularını kapsayan 14.000'den fazla yayın içerir. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı izleyerek web içeriğinin tam metnine hemen erişebilir.

Wiley Online Library
Wiley Online Library

                

 

İşletme, kimya, bilgisayar, çevre, eğitim, mühendislik, hukuk, matematik, istatistik, fizik, tıp, astronomi, psikoloji, sosyal bilimler konularını içermektedir.

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel