Abone Veri Tabanları

Paylaş

Veri tabanları alfabetik düzende sıralanmıştır. Detayları için logoya veya veri tabanı ismine tıklayınız. Kampüs dışından erişmek istiyorsanız bu bağlantıya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bates’ Visual Guide to Physical Examination
Bates’ Visual Guide to Physical Examination

               

Klinisyenlerin pratik yapmalarına imkan sağlayanfiziksel muayene tekniklerini de içeren ve insan vücudunu bastan aşağı inceleyen klinik videoları erişime sunmaktadır.

BMJ Online Journals
BMJ Online Journals

                    

BMJ Journals Collection klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanlarında önde gelen dergilerden meydana gelmektedir. Özel konulu, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanında uzman 33 otorite dergiden oluşmaktadır.

Clinical Key Medical Education
Clinical Key Medical Education

               

Clinical Key Medical Education, Elsevier'in Textbooklardan oluşan tıp eğitimi platformudur, 40 uzmanlık alanında 200'ün üzerinde textbook, 85000'in üzerinde imaj ve 850 den fazla video içermektedir.

Kullanıcılarımız ister çevrimiçi ister çevrimdışı ihtiyaç duydukları tüm içeriğe diledikleri her yerden erişebilmektedirler.

ÖNEMLİ NOT: Medical Education veri tabanını kullanmaya başlamadan önce herhangi bir mail adresi ile kayıt olunması gerekmektedir.

ELSEVIER Clinical Key
ELSEVIER Clinical Key

               

ClinicalKey aranılan klinik bilginin bulunmasını ve uygulanmasını kolaylaştırarak klinik kararları destekleyen bir klinik arama motorudur.

ClinicalKey 50.000’den fazla tıbbi ve cerrahi videosu ve çeşitli uzmanlık alanlarında 300+ procedure consult videosuna erişim sunmaktadır. 

ClinicalKey içinde videolar nasıl bulunur?

www.clinicalkey.com adresi üzerinde oturum açınız filtreleme seçeneklerinden “Multimedia” yı seçerek anahtar kelime ile aramanızı yapınız. Arama sonucu olarak imaj ve videolar gelecektir. Sadece video koleksiyonlarını görüntülemek için imajları seçim dışı bırakınız. Seçilen videoyu daha sonra hızlı bir şekilde görüntülemek için kişisel kütüphanenize kaydedebilir ve diğer ClinicalKey kullanıcıları ile e-posta yoluyla URL linkini paylaşabilirsiniz.

Bu videolar güvenilir dergi ve kitap içeriklerinden gelmektedir. ClinicalKey içindeki birçok kitap bu videoları ayrı bir sekmede göstermektedir. Örnek görüntü için tıklayınız. Insall & Scott Surgery of the Knee.  ClinicalKey’de ”Procedures Consult“ 'u filtrelediğinde prosedür tekniklerini öğretmek için adım adım prosedür videolarını ve makale koleksiyonlarını bulabilir ya da klinisyen ve sağlık çalışanlarının becerilerini gözden geçirmelerini destekleyen eksiksiz bir genel bakış sağlayabilirsiniz.

 ClinicalKey video içerikleri:  

ELSEVIER ScienceDirect Veri Tabanı
ELSEVIER ScienceDirect Veri Tabanı

               

Kimya ve kimya mühendisliği, klinik tıp, bilgisayar bilimi, yer ve gök bilimi, ekonomi, işletme ve yönetim, mühendislik, enerji ve teknoloji, çevre bilimleri ve teknoloji, yaşam bilimi, madde bilimi, matematik, fizik ve astronomi, sosyal bilimler gibi farklı disiplinlerde 2318 dergi ve 30 e-kitap serisine tam metin erişim sağlamaktadır.
"Comple Collection"a 2003 yılından itbaren ve "Freedom Collection"a 2006 yılından itbaren erişim verilmektedir.
(Yanında yeşil kutucuk olan yayınlara tam metin erişim) E-Dergi, Tam Metin

Ebscohost Academic Search Complete
Ebscohost Academic Search Complete

               

Multi-disipliner Araştırma için Dünyanın En Kapsamlı, Akademik Tam Metin Veri Tabanı

Sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır.

Bu kaynak, 9,100’e yakını tam metin olmak üzere 13,700’e yakın dergiyi özetleriyle birlikte indekslemektedir. Tam metin dergilerden 7,900 kadarı aynı zamanda hakemlidir. PDF içeriği 1887’ye kadar uzanır. Tam metin dergilere ek olarak, raporlar, kitaplar ve birçok farklı döküman türünü tam metin olarak içerir.

Ebscohost Business Source Complete
Ebscohost Business Source Complete

               

İktisadi ve İdari Bilimlere Özel, Dünyanın En Kapsamlı Hakemli Tam Metin İçeriği

Business Source Complete hakemli ve seçkin içeriği sayesinde, iktisadi ve idari bilimler alanında üretilen bütün veri tabanlarını geride bırakmaktadır.

Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır.

Ebscohost Dynamed
Ebscohost Dynamed

               

National Science Foundation - NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en kapsamlı ve en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 5,700’den fazla başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getirmektedir. Başlıklar içinde ilaç bilgileri de yer almaktadır. Hergün güncellenen DynaMed’in editörleri her gün 500’den fazla tıp dergisinin içeriğini takip ederler. Her bir makale klinik ilgililik ve bilimsel geçerlilik açısından değerlendirildikten sonra yeni kanıt içeriğine entegre edilir ve en iyi kanıtı temsil eden genel sonuçlar uygun şekilde değiştirilir. Bu sistematik literatür takip sürecince, DynaMed’in içeriği en iyi kanıtlar ile belirlenir.

Ebscohost Applied Science&Business Periodicals Retrorespective
Ebscohost Applied Science&Business Periodicals Retrorespective

               

1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.

 

Ebscohost Applied Science & Technology Index Retrospective
Ebscohost Applied Science & Technology Index Retrospective

              

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.   Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir. 

 

Ebscohost Education Index Retrospective
Ebscohost Education Index Retrospective

               

Education Index Retrospective, birçoğu hakemli olmak üzere 700’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835,000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

Bazı konu başlıkları: Çok-kültürlü / Etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, Fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim.

Ebscohost eBook Academic Collection
Ebscohost eBook Academic Collection

               

Bu Veri Tabanı, çok çeşitli akademik konuları temsil eden, multidisipliner e-kitaplardan oluşmaktadır. Bu paket aracılığıyla sunulan bilginin genişliği, öğrencilerin ve akademisyenlerin araştırma ihtiyaçları ile ilgili bilgilere erişebilmelerini sağlar.

170.000'den fazla e-kitap sunan bu koleksiyon, Oxford University Press, MIT Press, New York Press Eyalet Üniversitesi, Cambridge University Press, California Press Üniversitesi, McGill-Queen's University Press, Harvard University Press gibi önde gelen üniversite yayınlarından başlıkları içermektedir. Ek akademik yayınevleri arasında Elsevier, Ashgate Yayıncılık, Taylor & Francis, Sage Yayınları ve John Wiley & Sons bulunmaktadır.

ERIC
ERIC

               

ERIC® (the Education Resource Information Center), eğitim literatürüne ve kaynaklarına erişim sağlamaktadır. Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar.

1966’dan günümüze kadar 1.4 milyondan fazla kayıt içeren ERIC® 337,000 tam metin döküman sunmaktadır.

Emerald Premier eJournal
Emerald Premier eJournal

               

İşletme, yönetim, ekonomi, strateji, pazarlama, maliye, finans, insan kaynakları, öğrenme, örgütsel çalışmalar, bilgi yönetimi, yöneylem, lojistik, kalite, çevre yönetimi, kamu yönetimi, eğitim, sağlık ve sosyal bakım, mühendislik gibi konularda 309 adet dergiye ve binlerce makaleye online erişim sağlayan Emerald Premier eJournal kendi alanında dünyanın önde gelen veri tabanlarından biridir.

 

Hiperkitap
Hiperkitap

               

Bilgi ve Belge Yönetimi alanında deneyimli ve yetkin personeliyle çalışan firmamız, Türkiye’de bir ilke imza atarak, Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanı Hiperkitap’ı oluşturmuştur.

Hiperkitap veritabanı, Ebscohost platformu üzerinden kullanıcılarına daha kaliteli araştırma ve kaynaklara erişim imkânı sunmaktadır. Bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri bir elektronik kütüphanedir. Türkiye’deki 300 yayınevinin 12.000’den fazla e-kitabı veri tabanı içinde yer almaktadır. Hiperkitap veri tabanındaki e-kitap sayısı her yıl düzenli olarak artmaktadır.

Bilgi toplumunda, bilgiye erişimin ve uzaktan öğretimin son derece önemli olduğu günümüzde, öğrencilerin Türkçe içerikli akademik bilgi kaynaklarına online erişebilmeleri akademik çalışmalarına büyük katkı sağlayacaktır.

Hukuk Türk
Hukuk Türk
     
Yeni içerik, arayüz ve hızlı arama motoru (mili saniyelerde), Aramalarda "doğal dil işleme" özelliği, Son 16 ayda 45.000 tasnif edilmiş içtihat, 8000 yeni, tasnifli Uyuşmazlık Mahkemesi içtihadı, Resmi Gazetenin ilk sayısından günümüze kadar olan içeriğinin sunumu, İçeriğin Word veya PDF ortamına aktarılabilmesi, İngilizce arayüz ve menüler, Metinlerin üstünde “Google Translate” ile bütün içeriklerin anında istenilen dile çevirilebilme olanağı, Aramalarda sıralama özelliği bulunmaktadır.
 

 

İdealonline
İdealonline

           

İdealonline içerisinde 571 akademik ve popüler dergi, ideal tıp kitapları, konferans & armağanlar ve İdeal eKitap olmak üzere 5 ayrı veri tabanı bulunmaktadır. İdealonline, araştırmacıların Türkiye’de yayımlanmakta olan her türlü akademik içerikli bilgi kaynaklarına hızlı, kolay ve zamandan bağımsız bir şekilde erişebilmelerini ve eriştikleri bilgilerden etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak veri tabanları oluşturmaktır.

İdealonline veri tabanları, İdeal Kültür’ün iş birliği içerisinde olduğu yayıncı ortakları tarafından yayınlanan bilimsel ve teknik içeriğin keşfedilmesi ve bunlara erişilmesi için önemli bir kaynaktır. Özellikle Türkçe içeriğin uluslararası standartlarda ve güçlü bir sistemle kullanıcılarına ulaştırmaktadır.

Idealonline Tıp
Idealonline Tıp

          

İdealonline, araştırmacıların bilgi kaynaklarına hızlı, kolay ve zamandan bağımsız bir şekilde erişebilmelerini ve eriştikleri bilgilerden etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak veri tabanları oluşturmaktır. Günümüzde buluşların, yeniliklerin en fazla gerçekleştiği alanlardan biri de hiç şüphesiz sağlık sektörü. İnsan vücudunun gizemleri hala çözülmeye devam ediyor ve bu araştırmalara çok hızlı bir şekilde hastalıklara karşı bulunan yeni çözümler eşlik ediyor. Son yıllarda tıp kitapları da uzmanlık dallarındaki tanı ve tedavilerdeki yenilikler, yeni ilaçlar vb. güncel ilerlemeleri kapsayacak biçimde kendilerini yenilemektedir. Bu sektörün içinde yer alanlar için ise en büyük gereksinim, güncel gelişmelerden haberdar olmak ve bu gelişmelere en kolay şekilde ulaşabilmektir. Tıp eğitimi sürekli okumayı ve yenilikleri takip etmeyi gerektirir. İdealonline Tıp alanındaki güncel verileri toplayarak araştırmacılara sunmaktadır.

IEEE Xplore Digital Library
IEEE Xplore Digital Library

               

IEEE ve IEE’nin 120’den fazla dergisi, 900 standart ve 400 yıllık konferansın bildirisinden oluşan 1950 yılına kadar inen 1,2 milyon belge. 1963’den 1987’e kadar Proceeding of the IEEE içindeki 12.000’den fazla belge ve 1913’te basılan ilk dergi Proceeding of the Institute of Radio Engineers’den başlayarak bütün sayılarda eklenmektedir.

İntihal.net
İntihal.net

     

İntihal.net (www.intihal.net) çevrimiçi kullanılabilecek bir benzerlik tespit yazılımıdır. Bir kaynakda benzerlik bulunması eserin benzerlik olduğu anlamına gelmemektedir.
İntihal.net programı genel olarak dokümanlar arasında aynı cümleleri (benzerlik bulunan cümleleri) bulmayı hedeflemektedir.
Eserdeki alıntının intihal olup olmadığını belirlemek akademisyenin kararına bağlıdır.

Kurumsal eposta adresleriyle kayıt olunmaktadır. 

Destek için: [email protected]

ISI Web of Knowledge Web of Science
ISI Web of Knowledge Web of Science

               

Science Citation Index Expanded (1945 yılından günümüze)
Social Sciences Citation Index (1956 yılından günümüze)
Arts & Humanities Citation Index (1980 yılından günümüze)
Conference Proceedings Citation Index - Science (1990 yılından günümüze)
Conference Proceedings Citation Index - Social Science & Humanities (1990 yılından günümüze veri tabanlarının erişim yılları değişiklik göstermektedir.
iThenticate
iThenticate

          

iThenticate ; akademisyenlerin kendi draft akademik makalelerini intihal yönüyle kontrol etmeleri için sunulmuş bir programdır. Bu programda sözleşme gereği ödev ve tez kontrolleri yapılamaz.  İThenticate kullanım yetkisi dr. veya daha üst ünvanlı akademisyenler içindir.

Kullanıcı şifresi için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'na başvurunuz.

İletişim: [email protected]

J-GATE
J-GATE

               

15.000'in üzerinde e-dergiye sahip olan Medical J-Gate, çevrimiçi olarak sunulan milyonlarca dergi makalesine de kesintisiz erişim sağlamaktadır.

JOVE
JOVE

          

JoVE, Thomson Reuters Journal Citation Reports Etki Faktörü değerine (1.232)
sahip dünyanın ilk bilimsel video veri tabanıdır.
Günlük olarak güncellenen koleksiyon içeriğindeki 10,000’e yakın makale
PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte;
Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir.
İçeriklerin görsel – işitsel olarak kullanıcıya sunulması, yazılı metinde atlanabilecek noktaların daha iyi
ve daha kolay anlaşılabilmesine olanak tanımakta ve kullanıcılara vakit kazandırmaktadır.

Açık olan veri tabanları:

  • Tıp
  • Kanser Araştırmaları
  • Klinik Beceriler
Jurix
Jurix

     

Jurix Türkiye'de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makalelere erişim sunmayı hedefleyen bir veri tabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan hukuk dergilerinin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi ülkemizin gizli kalmış hukuk kaynakları da veri tabanımıza eklenmektedir. Sistemde halihazırda 28 farklı akademik yayında yer bulmuş 3547 uzman yazarın 6000’den fazla makalesi bulunmaktadır. Yayınların yeni sayıları güncel olarak sisteme eklenerek indekslenmekte olup, sürekli olarak yeni kaynakların sisteme kazandırılması sağlanmaktadır.

JSTOR Archive Journal Content
JSTOR Archive Journal Content

               

TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL Türkiye’deki akademik ve bilimsel araştırmaları desteklemek amacıyla elektronik bilgi hizmetleri sunarak yüksek oranda ve kalitede akademik bilgi kullanımını teşvik etmektedir. TÜBİTAK ULAKBİM bu doğrultuda Türkiye’deki akademik camianın yoğun talebini de göz önüne alarak dünya çapında önde gelen uluslararası yayınevleri ve alanında uzman dernek yayınevlerinin yüksek kaliteli içeriklerini sunmakta olan JSTOR Archive Journal Content veri tabanını EKUAL kapsamına dâhil ederek 2018-2020 yıllarını kapsayacak şekilde Ulusal Lisans anlaşması imzalayarak üyelerin erişimine sunmuştur.

JSTOR veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

Kazancı Hukuk
Kazancı Hukuk

Hukuk, Kanunlar, Kararlar, İçtihatlar, e-kitaplar

Legal Yayıncılık
Legal Yayıncılık

ONLİNE KÜTÜPHANE

ELEKTRONİK HUKUK BANKASI

Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile makalelere, dergilere, kitaplara, hukuk bankası içerisinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Teblik vb. mevzuat dokümanına, Yüksek Mahkeme Kararlarına, Dilekçe ve belge örneklerine ulaşabilirsiniz.
 

Mendeley
Mendeley

     

Mendeley araştırmacıların verimini artırabilecek bir referans yönetim sistemi ve dünya çapında 4.5 M’dan fazla kullanıcısı olan bir akademik işbirliği ağıdır.
Mendeley Instititonal Edition (MIE) kullanıcılar için genişletilmiş haklar tanıyan ve kurumlar için destek sağlayan bir platform olup temel Mendeley yetkinlileri üzerine kuruludur. MIE tarafından araştırmacı ve kütüphaneler için sağlanan genişletilmiş özellikler aşağıdaki gibidir:
• 5GB  kişisel depolama alanı (standard 2GB’dan farklı olarak).
• Sınırsız kapalı grup kurma özelliği (standard 1 gruptan farklı olarak)
• Gruplarda 25 kişiye kadar üyelik (standard 3 üyeden farklı olarak)
• Kurumlar için analiz aracı

NATURE Journals All
NATURE Journals All

               

Temel olarak Biyoteknoloji, Dişçilik, Eczacılık, Ekoloji, Fizik, İmunoloji, Kanser, Kimya, Malzeme Bilimi, Mikrobiyoloji, Yer Bilimleri gibi 11 konudan oluşmaktadır.Nature Research, Nature Reviews Journals, Nature Clinical Practices Series, NPG Academic and Society Journals’ları kapsamaktadır. Science FTE’sine göre tam zamanlı akademisyen, araştırmacı, personel ve öğrenci sayısı alınmaktadır.

OVID-LWW
OVID-LWW

               

Lippincott Williams & Wilkins (LWW) tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. Sağlık alanındaki profesyoneller ve öğrenciler için gerekli olan temel bilgileri, elektronik ortamda OVID platformu aracılığı ile kullanıma sunmaktadır.
Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait 280 Tıp dergisi, Tamamı tam metin.  Anahtar kelime ile arama yapıldığında, makalelerdeki tüm  kelime, grafik, resimler taranır.
MEDLINE’a OVID platformundan ücretsiz erişim (1950-günümüze) . 319 Open Access dergisine OVID platformundan erişim (MEDLINE içinde tarama yaptığınızda çıkan “Full Text”dergiler open access dergileridir.)

Palgrave Macmillan Journals
Palgrave Macmillan Journals

          

Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim SpringerLink platformu üzerinden sağlanmaktadır. Palgrave Macmillan Journals veritabanı aboneliğimiz ULAKBİM EKUAL aracılığıyla sağlanmaktadır.

Pediatrics in Review
Pediatrics in Review

          

American Academy of Pediatrics(AAP) veri tabanı 68 ülkeden 60.000 üyesi bulunan dünya çapındaki pediatri derneğinin 5 yayınını kapsamaktadır.
Bunlardan ilki konusunda önemli dergilerden olan “Pediatrics”dir.
İkinci yayın ise, “Pediatrics in Review”dir.
Üçüncü yay Üçüncü yayın ise perinatolojistler ile n ise, perinatolojistler ile neonatolojistleri hedefleyen ”NeoReviews”dir.
Dördüncü yayın ise “AAP Grand Rounds” dur.
Son yayın ise pediatri ile ilgili resmi haberlere ulaşabileceğiniz “ AAP News” dir.

ProQuest Dissertations & Theses
ProQuest Dissertations & Theses

          

Mühendislik, tıp bilimleri, fizik, psikoloji, eğitim, edebiyat, felsefe, sosyal bilimler, iletişim ve sanat konularına kadar tüm akademik alanlardaki doktora ve master tezlerini kapsamaktadır.

SCOPUS
SCOPUS

               

SciVerse Scopus bibliyometrik araçlarla birlike araştırmayı izlemeye, anataliz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır. Sanat ve insani bilimlerin yanı sıra fen bilimleri, teknoloji, tıp ve sosyal bilimler alanında bütün dünyadan 5.000'in üzerindeki yayıncının 18.500'ün üzerindeki dergisini kapsar. Scopus %70'i 1996'dan beri yayınlanmış özetler ve oldukça geniş kaliteli web sayfaları ve patent bilgisi olmak üzere 43 milyon kayıt içerir.

Sobiad
Sobiad

     

Sobiad Atıf Dizini Hakkında: Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1278 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.
Sobiad'da;
*  1278 adet dergi bulunmaktadır.
*  376.326 adet makale bulunmaktadır.
*  7.338.357 adet atıf bulunmaktadır.
*  dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.
Hangi özellikler mevcuttur?
Sobiad Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:
*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.
*  Her makale için yazar,özet,sayı,yıl,tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir.
*  Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.
* Kurumsal kullanım sayısı ve makale indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.
SpringerLink
SpringerLink

               

Kimya, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik, çevre bilimleri, yer bilimleri, hukuk, yaşam bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi konularını kapsar.

Taylor & Francis Group
Taylor & Francis Group

               

Çok disiplinli tam metin bir veri tabanıdır ve yaklaşık 2165 dergiye erişim sağlanmaktadır.Sosyal ve beşeri bilimler tıp ve yaşam bilimlerini içeren tam metin dergi koleksiyonudur. Taylor & Francis veritabanındaki 1000 adetten fazla süreli yayına tam metin erişim olanağı sağlanmaktadır. 1997 yılı ve  sonrası sayılara erişim mümkündür.

 

Turcademy
Turcademy

          

Turcademy ile Türkiye'nin önde gelen yayıncılarından Seçkin Yayıncılık, Pegem Akademi, Anı Yayıncılık, Palme Yayıncılık ve Gazi Kitabevi’nden sağlanan Beşerî Bilimler, Sosyal Bilimler, Davranış Bilimleri, Teknoloji, Tıp ve daha pek çok alandan yaklaşık 2500 akademik kitaba elektronik olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Turnitin
Turnitin

          

Günümüz dijital kültüründe, herşey olduğu gibi intihal de çevrimiçi yapılmaktadır. OriginalityCheck, öğretmenlere, öğrenci çalışmalarını, uygunsuz alıntı veya olası intihale karşı, dünyanın en hassas metin karşılaştırma veri tabanı ile kıyaslayarak kontrol etmelerinde yardımcı olur. Turnitin, yetkili öğretmenlerin metnin kendisini, biçimini, tasarım ve düzenini görebilmesi için ödevin orijinalini muhafaza eder Turnitin, öğrencinin ödevinin ne kadarının veri tabanımızdaki içerikle eşleştiğini gösterir, böylece eğitimci ödevin orijinal olmayan bölümünü kolayca anlayabilir.Yabancı bir dilden dilimize çevirilerek gerçekleştirilen intihal vakalarını da tespit etmek mümkündür. Turnitin tamamen çevrimiçidir ve standart bir tarayıcı ile girilebilir.
Üyelik, şifre sıfırlama ve benzeri destek talebinizi [email protected] adresine iletebilirsiniz.

Türkiye Atıf Dizini
Türkiye Atıf Dizini

           

Türkiye’de sağlık bilimleri alanında Ulusal Atıf Tarama dizini olan “Türkiye Atıf Dizini”.

TR Dizin
TR Dizin

 

          

Türkiye adresli bilimsel dergilerin uluslar arası standartlara uygun hale getirilmesi ve bu dergilerdeki içeriğe erişimin sağlanması için kullanılmaktadır.
  • Fen Bilimleri alanında: Tıp Veri Tabanı, Mühendislik ve Temel Bilimler Veri TabanıYaşam Veri Tabanı
  • Sosyal Bilimler alanında: Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri TabanıHukuk Veri Tabanı bulunmaktadır.
Up To Date
Up To Date

               

UpToDate, sahip oldugu 360.000’den fazla kullanıcısı ile dünyanın en güvenilen medikal bilgi kaynaklarından birisidir. Uluslarararası alanlarda 145’den fazla ulkede binlerce hastane doktoru tarafindan kullanilmasi UpToDate’e dunya capinda gosterilen guvenin önemli bir gostergesidir.

Vidobu
Vidobu

Türkiye'nin en geniş online video eğitim kütüphanesi!

Vidobu profesyonel iş hayatınızda, kişisel gelişiminizde, iş becerilerinizi arttırmakta, yazılım, çoklu ortam uygulamaları ve yaratıcılık konularında yardımcı olan geniş içerikli bir online video eğitim kütüphanesidir.

7/24 sınırsız erişim sağlayabileceğiniz Vidobu platformu ile becerilerinizi geliştirmek artık çok kolay.

Vidobu kütüphanesinde yer alan eğitim kategorileri: Kişisel Gelişim, Mesleki Gelişim, Bilişim Teknolojileri, Fotoğrafçılık, İngilizce, Grafik Tasarım, Web Tasarım, Programlama, 3D Animasyon, Video Düzenleme, Güzel Sanatlar, Mimarlık, Mühendislik, Hukuk, İktisat, İletişim, İşletme Fakülterine özel içerikler..

Off Campus özelliğini aktif ederek, öğrencilerimizin kampüs alanı dışından da  https://www.vidobu.com/edu/  linki  üzerinden üniversite mailleri aracılığı ile Video Kütüphanemize erişimlerini sağlıyoruz. Destek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Westlaw International
Westlaw International

          

Westlaw International, 60'ın üzerinde ülkede kullanılan, dünyanın en iyi yasal, haberler ve ticari bilgiler üzerine kurulmuş küresel bir yasal araştırma kütüphanesi. Sweet & Maxwell, Ellis Publications, Carswell ve Westlaw gibi Thomson Reuters işletmelerinden alınan içtihat hukuku, mevzuat, hukuk incelemeleri, anlaşmalar ve dizinlerin 28.000'den fazla veri tabanı ile uluslararası çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.

Wiley Online Library
Wiley Online Library

                

 

İşletme, kimya, bilgisayar, çevre, eğitim, mühendislik, hukuk, matematik, istatistik, fizik, tıp, astronomi, psikoloji, sosyal bilimler konularını içermektedir.

World eBook Library
World eBook Library

          

World eBook Library akademik araştırmalara yardımcı elektronik kitap ve elektronik belgelerin sunulduğu dünyanın en büyük elektronik kütüphanelerinden biridir. 4,000.000’den fazla akademik belgeye tam metin erişim sağlar.

  • PDF formatında sınırsız kullanım ve indirme imkanı
  • Her dilde ve her konu başlığında binlerce kitap
  • Eşsiz bir birincil kaynak ve nadir eser koleksiyonu
  • Dünyanın en büyük elektronik kütüphanesi
Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel