Maltepe Üniversitesi | Deneme Veri Tabanları

Deneme Veri Tabanları

Paylaş
JaypeeDigital Akademik Tıp ve Sağlık Bilimleri Veritabanı

ERİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğinde Corona Virüsü ile ilgili kapsamlı akademik makaleler dahil, Tıp ve Sağlık Bilimleri ile ilgili 5.115 kitap, 4.347 sesli ve anlatımlı ameliyat videosu,  MCQ, SBA, SCE soru ve cevap bankaları,  USMLE, MRCP, FRCS, FRCR sınavları için hazırlık kitapları ve 48 akademik e-dergi bulunmaktadır.

Tanıtım broşürü için tıklayınız

JSTOR - Lives of Literature

ERİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ

Lives of Literature, temel edebi akımlarla ilişkili yazarların ve metinlerin derinlemesine incelendiği akademik dergilerden oluşan JSTOR’un yepyeni bir koleksiyonudur. İçeriğindeki önemli konu başlıkları şunlardır:
 

  • Orta Çağ Yazarları & Metinleri
  • Yenilikçi Yazarlar
  • Victoria, Edward Dönemi Yazarları & Gotik Yazarlar
  • Edebiyat Kuramcıları

Son erişim tarihi: 29.02.2020

BMJ Journals Premier Collection

Erişim için tıklayınız

BMJ’nin uzmanlık dergilerinden, dünyanın önde gelen tıbbi ve yardımcı sağlık araştırmalarını, incelemelerini, haberlerini ve multimedya içeriğini keşfedin. Kurumunuz klinik, kanıta dayalı ve halk sağlığı dergileri de dahil olmak üzere bir dizi uzmanlık alanında 40 ana başlığın tam erişime sahiptir.

Kullanım kılavuzu için tıklayınız

BMJ Best Practice

Erişim için tıklayınız

BMJ Best Practice, bağımsız çalışmalar tarafından 1 numaralı tanı karar destek aracı* ve dünya çapında en iyi klinik karar destek araçlarından** biri olarak seçilmiştir. BMJ Best Practice, klinik iş akışı etrafında benzersiz bir şekilde yapılandırılmıştır. Günlük olarak güncellenir ve tanı, prognoz, tedavi ve önleme konusunda adım adım rehberlik etmek için kanıta dayalı en son araştırmaları, kılavuzları ve uzman görüşlerini kullanır.

  • Binlerce klinik konu, 6.500'den fazla klinik kılavuz ve 11.000 ayırıcı tanıHasta konsültasyonunu yansıtan düzenimizi kullanarak hızlı cevaplar bulunÖdüllü BMJ Best Practice uygulaması ile çevrimdışı erişim
  • Benzersiz tedavi algoritması tabloları adım adım rehberlik sağlar250'den fazla tıbbi hesap makinesi reçete rehberliğini kontrol edinÖnemli Güncellemeler ile her konuda güncel kalın
  • Sürekli mesleki gelişiminizi sağlamak için CME / CPD takibiCochrane Clinical Answers - tam sonuç verileri (PICO) ve GRADE ifadelerini içeren sistematik inceleme katmanı, Öğretim üyelerine, öğrencilere ve uygulayıcılara EBM hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacak EBM Toolkit.BMJ Hızlı Öneriler - araştırma kanıtlarını klinik uygulama önerilerine dönüştürmek için yenilikçi bir yaklaşım, 350+ Hasta broşürleri4,000+ görüntü: algoritma tabloları; illüstrasyonlar; anonim hasta fotoğrafları; biyopsi, X-Işını, BT, MRI, EKG, vs. gibi tanısal test sonuçlarının anonim görüntüleri. Görüntüler, bakım noktasında kullanılmak üzere ve akademik amaçlarla dışa aktarılabilir.

Kullanım kılavuzu için tıklayınız

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel