Maltepe Üniversitesi | İdealonline

İdealonline

Paylaş

           

İdealonline içerisinde 571 akademik ve popüler dergi, ideal tıp kitapları, konferans & armağanlar ve İdeal eKitap olmak üzere 5 ayrı veri tabanı bulunmaktadır. İdealonline, araştırmacıların Türkiye’de yayımlanmakta olan her türlü akademik içerikli bilgi kaynaklarına hızlı, kolay ve zamandan bağımsız bir şekilde erişebilmelerini ve eriştikleri bilgilerden etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak veri tabanları oluşturmaktır.

İdealonline veri tabanları, İdeal Kültür’ün iş birliği içerisinde olduğu yayıncı ortakları tarafından yayınlanan bilimsel ve teknik içeriğin keşfedilmesi ve bunlara erişilmesi için önemli bir kaynaktır. Özellikle Türkçe içeriğin uluslararası standartlarda ve güçlü bir sistemle kullanıcılarına ulaştırmaktadır.

Üniversite kütüphaneleri tarafından aktif olarak kullanılan İdealonline, yayınların araştırmacılara ulaşması için etkili bir veritabanıdır. İçerisindeki gelişmiş arama motorları ile ilgili alana direk erişim sağlayan İdealonline EDS ve Summon gibi uluslararası arama motorlarında da taranmaktadır.

İdealonline güncel içerik bilgileri:

  • 800+ Süreli Yayın
  • 13.000+ Arşiv Sayısı
  • 105.000+ Tam Metin Makale
Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel