Maltepe Üniversitesi | Uzaktan Erişim Kütüphane Hizmetleri

Uzaktan Erişim Kütüphane Hizmetleri

Paylaş

COVİD-19 nedeniyle alınan önlemler gereğince, Kütüphane ve Bilgi Merkezi olarak dijital hizmetlerimize daha fazla önem vermekteyiz.

Üniversitemizin abone olduğu veya satın aldığı  veritabanlarına Kampüs Dışı Erişim Sistemlerini kullanarak ulaşabilir; elektronik kitap, dergi, makale, tez ve görsel-işitsel materyallere ulaşabilirsiniz.

Üniversitemizin kullanıcılarına sağlamış olduğu 2 farklı Kampüs Dışı Erişim Sistemi bulunmaktadır. Bunlar:


1- VETİS (Veri Tabanları İşletim Sistemi) ana sayfa üzerinden Sisteme Giriş Yap butonuna basarak gelen ekranda, Kütüphane ve Bilgi Merkezinde kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açıp kullanıma başlayabilirsiniz.
- Öğrencilerimizin kullanıcı adı ve şifresi T.C kimlik numarası veya öğrenci numarasıdır. Şifremi unuttum butonuna basarak yeni şifre talep edebilirsiniz.
- Akademisyenlerimizin kullanıcı adı T.C. kimlik numarası veya kurum sicil numarasıdır.
Üniversitemde 2019 yılında başlatılan Kurumsal Akademik Arşiv çalışmaları kapsamında 4500'den fazla materyal sisteme girilmiştir. Buradan, akademisyenlerimizin akademik çalışmalarına, Üniversitemizin düzenlemiş olduğu kongre kitaplarına, mezun öğrencilerimizin yüksek lisans ve doktora tezlerine vb. birçok akademik çalışmaya ulaşabilirsiniz.

Ödünç aldığınız materyaller bu olağanüstü günler süresince otomatik uzatılacak ve Üniversitemizde dersler başlayana kadar herhangi bir cezai işlem yapılmayacaktır. Uzatma işlemleri otomatik yapılacağından dolayı bu konuyla ilgili bizle iletişime geçmenize gerek kalmamaktadır.


Detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilir, sık sorulan sorular sayfamızdan bilgi edinebilir, haftaiçi 09:00-18:00 saatleri arasında 0216 626 10 50 / Dahili: 2051 numaradan bize ulaşabilir veya dilediğiniz zaman [email protected] adresine eposta gönderebilirsiniz.


Yüzlerce kaynağın yer aldığı Açık Erişimli Kaynaklar sayfamız hazırlandı. Uzaktan eğitimin yapıldığı bugünlerde, tüm akademik alanlarla ilgili kaynaklara, Coronavirüs hakkında yerli ve yabancı kaynaklara ve ilgi alanlarınıza göre diğer bir çok kaynağa bu sayfa altından ulaşabilirsiniz. Sayfamız sürekli güncellenmektedir.
Sağlıklı günler dileriz.
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel